امتیاز دوربین مدل ۵G گلکسی S10 برابر با هواوی P30 پرو است

ساعاتی قبل سایت تخصصی DxOMark گزارش نقد و بررسی دوربین مدل ۵G گلکسی اس ۱۰ را منتشر کرد. طبق این بررسی، سایت مذکور نمره ۱۱۲ را به دوربین این گوشی اعطا کرده که برابر با نمره بهترین دوربین موجود در گوشی‌های هوشمند یعنی هواوی P30 پرو است.

در کل، دوربین‌های اصلی مدل ۵G گلکسی اس ۱۰ مشابه مدل پلاس و معمولی این گوشی است. تمام آن‌ها از دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مجهز به دیافراگم متغیر، دوربین اولتراواید ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین تله‌فوتو ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد. اما مدل ۵G در پنل پشتی خود دارای سنسور ToF است که منجر به بهبود کارایی اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده و حالت بوکه می‌شود. به همین خاطر، دوربین این گوشی موفق شده نسبت به گلکسی اس ۱۰ پلاس سه امتیاز بیشتر کسب کند.

در این نقد و بررسی، از بین نکات قوت این دوربین به مواردی مانند فوکوس خودکار، فلش و نوردهی اشاره شده و تمام این موارد امتیازهای بالای ۹۰ دریافت کرده‌اند. حالت بوکه امتیاز ۷۰ را دریافت کرده که مشابه هواوی P30 پرو و ۵ امتیاز بالاتر از گلکسی اس ۱۰ پلاس محسوب می‌شود.

 

 

در نهایت در بخش عکس‌برداری، دوربین این گوشی موفق به اخذ نمره ۱۱۷ شده و در زمینه‌ی فیلمبرداری که فوکوس خودکار و لرزشگیر آن مورد ستایش قرار گرفته، امتیاز ۱۰۰ دریافت کرده است.

بافت ویدیو دوربین مدل ۵G گلکسی اس ۱۰ هم با اخذ امتیاز ۷۰ در برابر امتیاز ۵۸ هواوی P30 پرو قرار دارد اما گوشی هواوی در زمینه‌ی زوم حرف بیشتری برای گفتن دارد و نمره ۹۵ آن در برابر نمره ۷۴ اس ۱۰ قرار گرفته است. البته چنین موضوعی کاملا طبیعی است زیرا P30 پرو از زوم ۵ برابری اپتیکال پشتیبانی می‌کند ولی زوم اپتیکال مدل ۵G اس ۱۰ تنها دو برابر است.

این یعنی این دو گوشی از بهترین دوربین‌های موجود بهره می‌برند اما از لحاظ قیمت چه تفاوت‌هایی دارند؟ اگرچه سامسونگ هنوز قیمت مدل ۵G اس ۱۰ را برای بازارهای بین‌المللی اعلام نکرده، اما قیمت پایه آن در کره جنوبی ۱۲۲۵ دلار است که این مدل از ۸ گیگابایت حافظه رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. اما هواوی P30 پرو در آمریکا با قیمت ۸۹۹ دلاری به فروش می‌رسد که این مدل مجهز به ۸ گیگابایت حافظه رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی است.

منبع: Android Authority

[wp-review]